Gastronomia w domu.

Dzięki popularności programów kulinarnych w Polsce, nie tylko restauracje w naszym kraju oferują coraz lepsze jedzenie. Również gospodynie domowe starają się wkroczyć na wyższy poziom gotowania.
Wszystkie te Master Chefy, Ugotowani czy inne Hell’s Kitchen sprawiły, że ludzie gotujący dla swoich bliskich dokształcają się kulinarnie. Dzięki temu w polskich domach coraz częściej można trafić na doskonale przyrządzony i pięknie podany posiłek.
Ale to zasługa nie tylko programów kulinarnych. Wiele w tej kwestii zrobiły również media społecznościowe. Wystarczy wejść na Instagram i wpisać „#pornfood”. Każdy, kto szykuje obiady po to, by napełnić żołądek czymś smacznym – popadnie w kompleksy. Teraz nie wystarczy, by jedzenie smakowało. Musi również doskonale wyglądać i, co najważniejsze, być fotogeniczne. Dobrze również jest zapisać się na jakiś kurs fotografii, żeby zdjęcia, prezentujące nasze dania, powodowały u innych ukłucie zazdrości.
Dzięki temu, a może przez to, gospodynie domowe coraz bardziej ze sobą rywalizują. Teraz nie wystarczy mieć dobrze wychowanych dzieci, przystojnego, zadbanego i chętnego do pomocy męża, a także zadbany i wysprzątany dom. Teraz trzeba być również mistrzem układania listków sałaty na talerzu. Co ta gastronomia robi z ludźmi…